Koronawirus w powietrzu – jak się chronić?

Koronawirus w powietrzu – jak się chronić?

Jak wykazały badania Uniwersytetu w Aarhus z 2013r. powietrze w pomieszczeniach jest 5 raz bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz. W pomieszczeniach gromadzą się przecież  grzyby i pleśń, bakterie, wirusy, roztocza, pyłki i inne alergeny, toksyczne opary z farb i lakierów do mebli, oraz smog. A od zeszłego roku, kolejne zagrożenie: koronawirus w powiertrzu.  W opublikowanym badaniu na łamach „Lancet” międzynarodowy zespół dostarczył listę  dowodów, potwierdzających tezę, że koronawiurs przenosi się głównie przez powietrze.  Z kolei WHO i amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) – uznały aerozole za główny mechanizm przenoszenia koronawirusa SARS-CoV-2.  Koronawirus w powietrzu i inne zanieczyszczenia –najlepszą ochronę zapewni profesjonalne oczyszczanie powietrza.

Koronawirus w powietrzu – winne aerozole

Aerozole to maleńkie cząsteczki wody lub innej substancji, które mogą pozostawać zawieszone w powietrzu przez długi czas. Są tak mikroskopijne, że mogą przedostać się do układu oddechowego. Kiedy uwalniamy aerozole – podczas oddychania, kaszlu, mówienia, śpiewu czy krzyku. Jeśli są zakażeni COVID-19, aerozole mogą zawierać koronawirusa SARS-CoV-2. Wdychanie wystarczającej ilości aerozoli zawierających koronawirusa może powodować chorobę. Noszenie masek oraz wietrzenie pomieszczeń i stosowanie filtrowanego powietrza do wentylacji ograniczają możliwość zakażenia.  Skuteczną ochroną przed zanieczyszczeniami z powietrza, w tym koronawirusem w powietrzu jest plazmowa dezynfekcja powietrza. Poznaj rodzaje filtrów i mechanizm działania oczyszczaczy powietrza AernoviR z certyfikacją medyczną

covid w powietrzu ochrona

SARS-CoV-2 przenosi się głównie przez powietrze – dowody

Kierowany przez specjalistów z uniwerystetu w Oksfordzie zespół naukowców, który opublikował swoje tezy na temat transmisji wirusa drogą powietrzną przywołał przypadki tzw. superrozsiewaczy. W w hrabstwie Skagit w stanie Waszyngton jedna osoba z chóru zaraziła 53 inne.

Badacze wskazują również, że transmisja wirusa jest dużo intensywniejsza w zamkniętych pomieszczeniach, niż na zewnątrz, a wentylacja wyraźnie ją zmniejsza. Naukowcy podkreślają, że osoby chorujące bezobjawowo lub takie, u których objawy jeszcze nie się nie rozwinęły i nie kichają, ani nie kaszlą, odpowiadają za ok. 40 proc. zakażeń.

Żródła : 

www.pulsmedycyny.pl

The Lancet

Czyste powietrze w klubach fitness

Czyste powietrze w klubach fitness

Właściciele klubów fitness podjęli już wiele działań mających na celu ochronę przed infekcją. Należą do nich, dokładne czyszczenie powierzchni i sprzętu, przestrzeganie bezpiecznej odległości i obowiązku zakrywania twarzy i ust przez kadrę siłowni.

Jest jeszcze jeden element znacznie zwiększający bezpieczeństwo treningu w klubach fitness – to dobra jakość powietrza. Dlaczego oczyszczanie powietrza w zamkniętych pomieszczeniach jest tak istotne w czasach pandemii? Musimy pamiętać o aerozolach – najmniejszych cząsteczkach, unoszących się w powietrzu pomieszczenia przez wiele godzin. Im większe jest stężenie wirusów i zarazków w powietrzu, tym rośnie ryzyko osiadania wirusów i zarazków na powierzchniach przedmiotów. A ich znaczenie i obecność podkreślają naukowcy z całego świata.

Stąd też holistyczna koncepcja higieny w zamkniętych pomieszczeniach powinna zawsze obejmować aspekt dezynfekcji powietrza.

Czyste i zdrowe powietrze dzięki plazmowej dezynfekcji

Innowacyjne odkażacza AernoviR, made in Germany to odpowiedź na oczekiwania właścicieli klubów fitness co do zapewnienia klubowiczom dezynfekowanego powietrza non-stop. Urządzenia medyczne klasy 1, opracowane przez firmę schwa-medico oczyszczają powietrze w pomieszczeniach z wirusów, zarazków, bakterii i alergenów. W odkażaczach AernoviR zastosowano profesjonalną technologię zimnej plazmy ( którą notabene stosuje się do sterylizacji instrumentów medycznych).

Wydajność odkażaczy AernoviR i potrójne uderzenie w wirusy i zarazki

Duży wolumen czyszczenia zapewnia ciągłą dezynfekcję powietrza i zapobiega osiadaniu zanieczyszczeń na powierzchniach. W zależności od przeznaczenia i metrażu pomieszczenia, AernoviR jest dostępny w czterech wersjach. Modele odkażaczy AernoviR mają wydajność począwszy od 115 metrów sześciennych do 500 metrów sześciennych na godzinę.

W odkażaczach powietrza AernoviR oprócz technologii plazmowej wbudowane są filtry HEPA oraz filtr z aktywnym węglem. Podsumowując: AernoviR uderza z potrójną siłą w wirusy i zarazki. 

Warto zatem oprócz profesjonalnych środków higieny i przestrzegania reżimu sanitarnego, zapewnić swoim klientom i pracownikom skuteczną ochronę w formie ciągłej dezynfekcji powietrza z AernoviR.

Odetchnij  z ulgą – czyste powietrze na codzień

Odetchnij z ulgą – czyste powietrze na codzień

Dezynfekuj powietrze za pomocą plazmy – na bieżąco, w obecności Twoich Pracowników i Klientów.  Nie czekaj aż wirusy i bakterie dostaną się do dróg oddechowych osób przebywających w pomieszczeniach Twojej firmy, biura, siłowni, siłowni hotelowej, lub osiądą na przedmiotach. Odetchnij z ulgą dzięki odkażaczom powietrza AernoviR.

Podnieś poziom bezpieczeństwa Twoich Pracowników i Klientów, stosując oczyszczacze powietrza AernoviR.Zastosowana w nich zimna plazma likwiduje wirusy, bakterie, a także pyłki wywołujące alergie, czy nieprzyjemne zapachy.

Skuteczna dezaktywacja wirusów, zarazków i nieprzyjemnych zapachów

Odkażacze powietrza AernoviR, dezaktywują wirusy, eliminują bakterie, patogeny, pyłki, oraz nieprzyjemne zapachy z powietrza dzięki zastosowaniu nowatorskiej technologii niskotemperaturowej plazmy. To niezwykle istotne w miejscach, gdzie przebywa wiele osób jednocześnie. Co istone: zapobiegają osiadaniu wirusów na powierzchniach.

Urządzenia AernoviR, przeznaczone do eksploatacji 24/7, znajdują zastosowanie m.in. w biurach, siłowniach, na salach operacyjnych, czy w placówkach zdrowotnych. Słowem, wszędzie tam, gdzie kluczowe jest zapewnienie ciągłości działania firmy, jak np. zakłady produkcyjne.

 Odkażacze powietrza AernoviR made in Germany to wyrób medyczny, klasy I 93/42 EWG.

AernoviR – Twój skuteczny sojusznik w walce z wirusami, bakteriami i zanieczyszczeniami w powietrzu.

Pobierz ulotkę AernoviR dezynfekcja powietrza, zapytaj o ofertę m.wolny@top-gym.pl +48 668 018 040  

Zapraszamy do kontaktu! 

Ankieta dla klubowiczów przed restartem siłowni

Ankieta dla klubowiczów przed restartem siłowni

Ankieta dla klubowiczów – to pomysł TOP-GYM na wsparcie klubów w czasach lockdownu. W tym trudnum okresie dla branży fitness, prezentujemy przykładową ankietę do wykorzystania przez siłownie i kluby fitness. Ułatwi rozpoznanie nastrojów i oczekiwań klubowiczów co do restartu siłowni. Mamy nadzieję, że Was zainspiruje.

 Ankieta do pobrania. Śledzicie publikowane na naszej stronie wskazówki od Life Fitness, któe pomogą przygotować klub fitness do ponownego otwarcia.