Plazmowa dezynfekcja powietrza – skuteczność potwierdzona naukowo

Plazmowa dezynfekcja powietrza to nowoczesna technologia stosowana m.in na salach szpitalnych czy w zakładach produkcyjnych. Naukowcy z niemieckiego Instytutu Fizyki Budowli Fraunhofer IBP sprawdzili skuteczność oczyszczacza AernoviR mobile w zakresie dezaktywacji wirusów przenoszonych w powietrzu. Obszerny test porównawczy potwierdził wysoką skuteczność technologii plazmowej w oczyszczaczach powietrza (bazujących na plazmowej dezynfekcji powietrza)w dezaktywacji koronawirusów. To już kolejne badanie potwierdzające wysoką efektywność tej technologii w oczyszczaczach powietrza.

Zimna plazma a filtry – porównanie

Testy przeprowadzono w Centrum Badania Powietrza Wewnętrznego (Indoor Air Test Center) w Stuttgarcie. Naukowcy porównali oczyszczacz AernoviR z technologią plazmową oraz urządzenie AernoviR, w którym elektrody plazmowe nie były aktywne. Poza tym, oba urządzenia miały identyczne właściwości;  filtr wstępny F6, filtr z węglem aktywnym i wkładu gąbkowego Hydrosorp.  Również wydajność oczyszczania była taka sama - 115 m3/h .

Zimna plazma oczyszczanie powietrza a koronawirus

Plazmowa dezynfekcja powietrza – imponująca efektywność

Już po 20 minutach oczyszczacz powietrza AernoviR z technologią plazmową wyeliminował  81% wirusów w pomieszczeniu (IATC o kubaturze 127m3). Natomiast urządzenie bez aktywnej zimnej plazmy tylko 54%.  Ten wynik potwierdza wysoką skuteczność dezynfekcji plazmowej powietrza w walce z koronawirusami. Wynik badań prestiżowego instytutu naukowego unaocznia też przewagę zimnej plazmy nad technologiami z wykorzystaniem samych filtrów.

AernoviR  czyli zimna plazma w służbie zdrowiu

Test porównawczy przeprowadzony przez Instytut Fraunhofera dotyczył AernoviR mobile, mniejszego urządzenia.  Tymczasem producent firmy schwa-medico oferuje również  AernoviR Premium, o wydajności oczyszczania 500 m3/h.  Należy założyć, że to supermocne urządzenie eliminuje aż 80% wirusów już po 5 minutach pracy.

Oprócz wysokiej skuteczności w zwalczaniu wirusów, oczyszczacze powietrza AernoviR mają inne argumenty po swojej stronie :  

  • Plazmowa dezynfekcja powietrza nie wymaga stosowania skomplikowanych filtrów wstępnych.
  • Oczyszczacze powietrza bazującą na zimnej plazmie są ekonomiczne w użytkowaniu, ponieważ nie wymagają ciągłego czyszczenie filtra.
  • Oczyszczacze powietrza AernoviR, to niższe koszty eksploatacji w porównaniu z innymi urządzeniami , w których np. filtr HEPA należy regularnie wymieniać.
  • AernoviR jest urządzeniem medycznym klasy 1 i "Made in Germany".

Podsumowanie

Wszystkie oczyszczacze powietrza z gamy produktów AernoviR oferują wysoki poziom skuteczności w walce z koronawirusami. Zaleca się ich stosowanie  w miejscach,  gdzie istnieje ryzyko dużego obciążenia wirusami.

Dowiedz się wiecej o aerozolach, które przenoszą koronawirusa w powietrzu

PRZECZYTAJ TAKŻE
Sukces Klubu Fitness

W dzisiejszych czasach, kiedy dbanie o zdrowie i kondycję fizyczną stało się priorytetem dla wielu osób, kluby fitness rosną jak […]

Trening z hantlami

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę z siłownią, czy jesteś bardziej zaawansowaną i obeznaną osobą, hantle są świetnym zestawem, […]

Kluczowe aspekty wyboru dostawcy maszyn i urządzeń fitness dla twojej siłowni

Otwierając klub fitness lub siłownię, wybór odpowiedniego dostawcy maszyn i urządzeń fitness jest kluczowy dla sukcesu przedsięwzięcia i zadowolenia klientów. […]

magnifiercross
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram