Globalne trendy fitness 2022 cz.2

Globalne trendy fitness - jak uwzględnić je w ofercie klubu?

W tej części omawiamy globalne trendy fitness na rok 2022, opracowane tradycyjnie przez American College of Sports Medicine. Przyglądamy się trendom, z miejsc 5-10.

6. TRENING PERSONALNY

Od czasu opublikowania pierwszego zestawienia trendów fitness w 2006 roku, trening personalny zawsze był obecny w pierwszej dziesiątce. Studia treningu personalnego wciąż zyskują na popularności, a usługa treningu personalnego stanowi znaczące źródło dodatkowego dochodu w tradycyjnym modelu klubów fitness. Wielu trenerów personalnych tak chętnie wybiera klatki Life Fitness Synrgy Przekonaj się dlaczego?  Ten sprzęt jest dostępny w różnych konfiguracjach i rozmiarach. A dzięki kompaktowej konstrukcji zmieści się nawet na ograniczonej powierzchni. Dzięki modułowej formule i kompatybilności z dodatkami i akcesoriami, bramy Synrgy sprawdzą się w każdej grupie wiekowej i poziomów zaawansowania.

Masz do dyspozycji dużą przestrzeń? Sprawdź ofertę marki Hammer Strength.  Znajdziesz w niej m.in. niezawodne wolne ciężary ale też,  akcesoria takie jak sztangi, slamballs, core bags i skrzynie plyometryczne. Wszystkie te akcesoria można z łatwością przechować strefie HD Athletic Perimeter . To solidny i funkcjonalny system do przechowywania akcesoriów  do ustawienia przy ścianie, który możesz dowolnie konfigurować. Zaoszczędzisz miejsce i stworzysz otwartą strefę treningową.


7.TRENING HIIT - zobacz jak globalne trendy fitness mogą Cię zainspirować

Trening interwałowy o wysokiej intensywności, znany również jako HIIT, od kilku lat niezmiennie plasuje się w pierwsze 5. najpopularniejszych trendów. Jeśli chcesz oferować trening w małej grupie, sprawdź ofertę Hammer Strength. Pomoże Ci kreować niezapomniane doświadczenia, oferując akcesoria i rozwiązania uwydatniające dynamiki grupy. Od hantli i kettlebells dla początkujących do nowej linii Hammer Strength HD Performance Trainers. Te urzadznia linia powstała z myślą o zaawansowanych ćwiczących, którym zależy na wyśrubowaniu wyników sportowych,Sprawdź najnowsze urządzenia treningowe Hammer Strength HD Performance Trainers - HD Tread, HD Air Bike i HD SPARC

Hammer Strength HD Performance Trainers - trenażery łukowe SPARC

8.TRENING Z CIĘŻAREM WŁASNEGO CIAŁA

Znasz stojaki i klatki typu Rack marki Hammer Strength? Znane ze swojej wytrzymałości i uniwersalności, będą służyć Twoim klubowiczom przez lata. Jeśli w Twoim obiekcie jest aktywna społeczność kochającą CrossFit i przeprowadzasz  treningi dnia (ang.WOD) to ten sprzęt będzie niezbędny w twojej siłowni!


9.ZAJĘCIA NA ŻĄDANIE I ONLINE

Pandemia przyspieszyła cyfryzację branży fitness.  Podczas lockdownu kluby musiały się przestawić na zajęcia online dla swoich klientów.

Niektóre urządzenia cardio oferują ograniczone opcje rozrywki, podczas gdy inne funkcjonują jak Smart TV. Oferują programy treningowe, aplikacje, zapisywanie treningów w chmurze i wiele więcej.

Zajęcia Life Fitness ™ On Demand są przewidziane dla klubowiczów na wszystkich poziomach sprawności. Trwają od 10 do 40 minut i oferują szeroką gamę poziomów trudności, stylów treningowych i gatunków muzycznych.  Są dostępne  w urządzeniach Life Fitness cardio z konsolami Discover SE3 HD i Cybex 70T.


10. COACHING ZDROWIA I WELLNESS - globalne trendy fitness a realizacja celów dzięki aplikacjom

To rosnący trend, integrujący badania zachowań  konsumentów z programami promocji zdrowia i medycyny stylu życia. Coaching zdrowia i wellness wykorzystuje indywidualne (a czasem grupowe) podejście, w którym coach pełni rolę wspierającą i jest odpowiedzialny za wyznaczanie celów, wskazówki i motywację.

Aplikacja Life Fitness Connect ma to wszystko i wiele więcej. Daje użytkownikom rozszerzoną łączność z kompatybilnymi urządzeniami Life Fitness i Cybex, urządzeniami przenośnymi oraz monitorami aktywności. Poza tym, użytkownicy mogą t układać własne treningi,. Z aplikacją Life Fitness Connect łatwo wyznacza się indywidualne cele treningowe, niezależnie, gdzie trenują użytkownicy: na siłowni, w domu, czy na świeżym powietrzu

A to jeszcze nie wszystko! Life Fitness Connect oferuje dodatkową motywację i wskazówki dzięki stale powiększającej się bibliotece adaptacyjnych treningów audio. Treningi te dostosowują się do danych biometrycznych użytkowników podczas treningu i sterują ich sesją na bieżąco. Ta opcja jest dostępna w wersji premium aplikacji.

Kolejną aplikacją, która pomoże zrealizować cele wellness jest  SOLO WORKOUT opracowana przez polską firmę. To specjalne czujniki, które instaluje się na sprzęcie cardio i siłowym (maszynach stosowych) w klubie fitness. Dzięki temu, że czujniki współpracują z aplikacją, można tworzyć własnych treningi, a trener personalny może monitorować postępy użytkownika.

Masz pytania? Chętnie podpowiemy m.wolny@top-gym.pl  + 48 668 018 040; n.nolbert@top-gym.pl +48 795 133 066

PRZECZYTAJ TAKŻE
Sukces Klubu Fitness

W dzisiejszych czasach, kiedy dbanie o zdrowie i kondycję fizyczną stało się priorytetem dla wielu osób, kluby fitness rosną jak […]

Trening z hantlami

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę z siłownią, czy jesteś bardziej zaawansowaną i obeznaną osobą, hantle są świetnym zestawem, […]

Kluczowe aspekty wyboru dostawcy maszyn i urządzeń fitness dla twojej siłowni

Otwierając klub fitness lub siłownię, wybór odpowiedniego dostawcy maszyn i urządzeń fitness jest kluczowy dla sukcesu przedsięwzięcia i zadowolenia klientów. […]

magnifiercross
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram