Restart klubów fitness - jak się przygotować?

Z niecierpliwością czekamy na restart klubów fitness. Lockdown zmusił operatorów obiektów fitness do kreatywności i elastyczności. Na przykład zaczęli oferować zajęcia online i zainicjowali różne akcje np. wynajem rowerów indoor cycling.  Razem z marką Life Fitness podpowiemy Ci, jak w pełni przygotować się do restartu branży fitness.

Przygotowanie sprzętu fitness do restartu branży


Postępuj zgodnie z prostą listą kontrolną, aby upewnić się, że sprzęt treningowy jest dobrze przygotowany,. Zalecamy dokładne sprawdzenie urządzeń i kabli zasilających Włącz wszystkie maszyny treningowe, jedna po drugiej i .
sprawdź ich funkcje. Przetestuj monitorowanie tętna, prędkość, nachylenie, zmianę obciążenia.

Nie zapomnij odpowiednio podłączyć kabli telewizyjnych i internetowych, by można  było wgrać najnowsze aktualizacje oprogramowania do konsoli. To idealny moment, aby włączyć Life Fitness on DEMAND na konsolach SE3HD w maszynach cardio Life Fitness. 

Nowe wytyczne w czasie COVID-19 mogą oznaczać, że musisz przenieść lub wynieść sprzęt. Po przeniesieniu urządzenia upewnij się, że jest stabilne przed użytkowaniem. Wady spowodowane oczywistym (umyślnym) uderzeniem mechanicznym, niewłaściwym użytkowaniem mogą spowodować utratę gwarancji producenta.

Czyszczenie i dezynfekcja maszyn treningowych przed ponownym otwarciem siłowni


Prawdopodobnie spędziłeś czas na dokładnym czyszczeniu swojego klubu podczas lockdownu. Przed ponownym otwarciem postępuj zgodnie z wytycznymi rządowymi. Upewnij się, że zapewnisz swoim klubowiczom bezpieczne i zdrowe środowisko treningowe.

Do czyszczenia wyświetlacza i wszystkich powierzchni zewnętrznych maszyn treningowych użyj łagodnego mydła i wody lub łagodnego, nieścierającego środka czyszczącego.

Używaj tylko miękkiej bawełnianej szmatki. Do czyszczenia maszyn siłowych stosuj syntetyczne środki smarujące i zabezpieczeć wszystkie kable i pasy.

Do czyszczenia sprzętu treningowego nie używamy!:

 • środków czyszczących na bazie amoniaku lub kwasów,
 • ściernych środków czyszczących.
 • ręczników papierowych.


Prosimy naszych klientów, aby nie używali wybielaczy na powierzchniach maszyn Life Fitness.

Konserwacja budynku
Prawdopodobnie miałeś czas zająć się wszelkimi problemami budowlanymi podczas lockdownu. Teraz jest czas na zadania w ostatniej chwili. Zajmij się wszelkimi innymi problemami, które odkładałeś na później, wymień żarówki, wymień filtry HVAC. Sprawdź kanalizację i przepływ powietrza.

Checklista - niezbędne czynności w klubie fitness przed restartem siłowni

 1. Skontroluj wszystkie maszyny. Upewnij się, czy są wolne od wilgoci, pyłu lub zanieczyszczeń.
 2. Sprawdź wtyczki i przewody zasilające/
 3. Włącz wszystkie zasilane urządzenia, jedno po drugim.
 4. Uruchom wszystkie maszyny samozasilające się i sprawdź ich działanie.
 5. Sprawdź każdą funkcjonalność w maszynach cardio, np: funkcje TV , pracuj urządzeniem przy wielu prędkościach i oporze, tętnie, wzniosie.
 6. Sprawdź, czy okablowanie elektryczne, telewizyjne i internetowe jest prawidłowo podłączone.
 7. Zobacz, czy wszystkie urządzenia mogą być bezpiecznie użytkowane: działają bez zarzutu, zachowują dobrą stabilność Wykazują brak uszkodzeń i / lub zużycia części, szczególnie okablowania sprzętu siłowego
 8.  Sprawdź, czy instrukcje bezpieczeństwa są wyraźnie widoczne.
 9. (Opcjonalnie) Sprawdź i udokumentuj bieżącą wersję oprogramowania konsoli. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących oprogramowania skontaktuj się z działem technicznym TOP-GYM.
 10. Upewnij się, że cały sprzęt jest odpowiednio wyczyszczony zgodnie z instrukcjami 


 Przeglądaj każdy punkt z listy kontrolnej codziennie.

Więcej praktycznych wskazówek znajdziesz w bezpłatnym e-booku ( po angielsku) na https://lifefitnessemea.com/e-book.

PRZECZYTAJ TAKŻE
Trendy fitness 2024 - TOP 10

Sprawdź, które trendy fitness 2024 przyciągną klientów Trendy fitness 2024 - w najnowszym zestawieniu widać wyraźnie wpływ, jaki wywarła pandemia […]

Trening HIIT w Twojej siłowni

Przyciągnij nowych klientów dzięki ofercie HIIT Trening HIIT jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którym zależy na poprawie kondycji i wymodelowanej […]

Niezapomniane doświadczenia fitness — jak je kreować?

5 żelaznych reguł, dzięki którym zachwycisz klientów Twojej siłowni Doświadczenia fitness to aktualnie słowo klucz. Kluby fitness przeżywają oblężenie, konkurencja […]

magnifiercross
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram