Konsole cardio – opcje łączności z urządzeniami przenośnymi

Konsola cardio - przewodnik dla właściciela siłowni cz. 2 - łączność i opcje rozrywki

Konsole cardio - poprzednim wpisie, omówiliśmy, co musi znaleźć się ekranie konsoli, przeanalizujmy opcje dotyczące "sposobu" prezentacji tych informacji.

Masz trzy opcje do wyboru. Uporządkowaliśmy je w kolejności zgodnie z rosnącymi funkcjonalnościami w zakresie opcji rozrywki:

1.            Konsole LED – standardowa i podstawowa opcja. Wciskasz przyciski, aby kontrolować urządzenie i odczytywać dane które widzisz na wyświetlaczu ledowym. Sprawdzą się dla użytkowników, którzy chcą po prostu „odhaczyć” kilometry i nie potrzebne są im do szczęścia dodatkowe „atrakcje”.

2.            Hybrydy LED/LCD- Te urządzenia mają kilka przycisków i informacji podświetlanych ledowo umieszczonych wokół wbudowanego ekranu wideo. Przeznaczone  dla ćwiczących, którzy chcą mieć możliwość oglądania wideo na konsoli, ale nie potrzebują ekranu dotykowego w pełnym wymiarze.

3.            Dotykowe konsole LCD o funkcjonalności tabletu – W gruncie rzeczy są to wysokiej klasy iPady zamontowany na sprzęcie cardio. Te wyświetlacze mają największą wachlarz dostępnych funkcji, w tym opcje premium, jak  np. streaming treningów ( Life Fitness on Demand);

Kolejna kluczowa rzecz do rozważenia: dostępność. Im większa jest powierzchnia wyświetlania na urządzeniu, tym większych rozmiarów wiadomości można pokazywać  Większe rozmiary pozwalają urządzeniu przekazać więcej (pomocne w przypadku serwisu i lub aktualizacji oprogramowania) oraz umożliwiają skorzystanie z większych czcionek.

Apple watch konsola cardio

Podłącz się: niezbędna technologia fitness w dzisiejszych czasach

Coraz więcej ćwiczących korzysta z urządzeń przenośnych na więcej sposobów niż kiedykolwiek wcześniej. I tak sprzedaż zestawów słuchawkowych Bluetooth wzrosła o 200% w 2019 roku, a same słuchawki Apple AirPods sprzedały się w tej kategorii w liczbie 60 milionów sztuk.

Około 14 milionów więcej osób zostało posiadaczami smartwatcha w pierwszym kwartale 2020 roku. I pamiętajmy, że te liczby są sprzed wybuchu pandemii COVID. Łatwo zrozumieć, dlaczego urządzenia przenośne ( wearable technology) to trend nr 1 wpływający na trening fitness przez cztery z ostatnich sześciu lat, według American College of Sports Medicine ( www.acsm.org) .

Jak wygląda trening dzisiaj? Gdy 20 lat temu użytkownicy  wchodzili na bieżnię zaopatrzeni w  monitor tętna, dzisiaj mają smartwatch i najnowsze słuchawki. Urządzenia te są  bezprzewodowe. Tak więc konsola w sprzęcie cardio musi sprostać zadaniu – oferować różne rodzaje łączności z urządzeniami różnych producentów.

Konsole cardio - jakie opcje łączności?

- ANT+ umożliwia  urządzeniom bezprzewodowym "komunikować się ze sobą " i przekazywać sobie nawzajem dane. Zapoczątkowała to popularnej serii zegarków/urządzeń Garmin, a z czasem zostało rozszerzone.

- Apple® GymKit bezproblemowo współpracuje z zegarkami Apple Watch, udostępniając dane między zegarkiem a urządzeniem. Zegarek mierzy kalorie i monitoruje tętno, a bieżnia rejestruje dane takie jak tempo i dystans.

- Bluetooth® (lub BLE) działa we wszystkich urządzeniach, od pasków do pomiaru tętna po słuchawki w stylu BEATS.

- NFC to technologia czujników krótkiego zasięgu, najbardziej kojarzona z  użyciem kartach płatniczych na zasadzie "dotknij, i zapłacić". Na maszyne cardio ułatwia synchronizację konsoli z iPhonem lub urządzeniem z  Androidem.

- Wifi - tak, jak w laptopie – pomaga przesyłać większą ilości danych do sprzętu cardio. Przydatne do śledzenia eksploatacji bieżni, rowerka czy orbitreka oraz komunikatów serwisowych.  Niezbędne w przypadku oferty treści premium, takich jak streaming wideo.

W kolejnej ostatniej części naszego przewodnika po konsolach w maszynie cardio, poznasz 5 pytań, które musisz sobie koniecznie zadać, przed wyborem konsoli do sprzętu fitness do Twojej siłowni. By inwestycja, której dokonasz była opłacalna i trafna.

Masz pytania, skontaktuj się z nami!

PRZECZYTAJ TAKŻE
Sukces Klubu Fitness

W dzisiejszych czasach, kiedy dbanie o zdrowie i kondycję fizyczną stało się priorytetem dla wielu osób, kluby fitness rosną jak […]

Trening z hantlami

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę z siłownią, czy jesteś bardziej zaawansowaną i obeznaną osobą, hantle są świetnym zestawem, […]

Kluczowe aspekty wyboru dostawcy maszyn i urządzeń fitness dla twojej siłowni

Otwierając klub fitness lub siłownię, wybór odpowiedniego dostawcy maszyn i urządzeń fitness jest kluczowy dla sukcesu przedsięwzięcia i zadowolenia klientów. […]

magnifiercross
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram