Marka Hammer Strength- jak powstała?

Hammer Strength wykuwa mistrzów, ale kto stworzył i wymyślił tę markę?

Od ponad 25 lat firma Hammer Strength tworzy najwyższej klasy sprzęt do ćwiczeń. Gdy Gary Jones tworzył markę, myślał o szerokiej grupie docelowej. "Jest w tym nieco ironii, że moje nazwisko kojarzy się z maszynami siłowymi, na których trenują (profesjonalne) drużyny sportowe" - stwierdził Jones. "Tymczasem projektując sprzęt do ćwiczeń, myślałem również o tym, by pomóc również starszym paniom drobnej postury. Bowiem ruch, którym babcia wkłada walizkę do schowka, cechuje się identyczną ergonomią, jak wsad piłki do kosza przez Shaquille O'Neala. Różnica polega jedynie na szybkości wykonania i sile".

Gary Jones twórca maszyn Hammer Strength

W 1989 roku Jones zaczął tworzyć własną linię sprzętu siłowego o nazwie Hammer Strength. Dzięki współpracy z rodziną Brownów, właścicielami drużyny Cincinnati Bengals, oraz wieloma elitarnymi sportowcami, opracował unikalne maszyny do treningu siłowego. Uefektywniły  biomechanikę treningu z obciążeniem, dopasowując ruch maszyny do ruchu człowieka.

Tworząc Hammer Strength miałem niebywałe szczęście, że na mojej drodze pojawiła się rodzina Brownów, założyciele ligi NFL. Zostaliśmy partnerami biznesowymi. Zyskaliśmy unikalny dostęp do światowej klasy sportowców. Można powiedzieć, że pracowaliśmy na żywym organizmie, niczym laboratorium, testując różne pomysły. Poprawa wyników sportowych, to był nasz główny cel, - Gary Jones, pomysłodawca maszyn Hammer Strength.

Po nitce do kłębka - marka Hammer Strength i jej filozofia

Jones spędzał większość czasu opracowując sprzęt Hammer Strength. Stworzył własne oprogramowanie 3D CAD do projektowania maszyn, i w raz z rodziną zamieszkał w fabryce.

"Gdy nadzorujesz pracę fabryki, na co dzień masz mnóstwo zajęć na głowie” , wyjaśnia Jones. A wieczorami, kiedy wszystko się uspokaja, myślałem nieustannie nad potencjalnymi ulepszeniami i modyfikacjami". Mieszkając na miejscu w fabryce, mogłem na bieżąco, testować, i oglądać swoje nowe pomysły i rozwiązania, o każdej porze."

Rezultatem niezliczonych godzin pracy była solidna linia na wolny ciężar (plate-loaded) , sprzęt siłowy Iso-Lateral z niezależnym ruchem zbieżnym i rozbieżnym. Z kolei linia Ground Base , wymaga od ćwiczących, aby ćwiczyli w pozycji stojąc.

"Hammer Strength jako pierwszy zastosował w produktach komercyjnych ergonomię i ruch ramion maszyny zgodny z naturalnym torem ruchu stawów człowieka" - powiedział Jones. "Ważną częścią innowacji jest stopniowy postęp. I tak na przykład bracia Wright nie od razu wzbili się w powietrze, swoimi pierwszym Flyerem, to stało się o tysiąc pomysłów później. Byłem strażakiem i w pracy nauczyłem się, że moim zadaniem jest poprawić życie ludziom w potrzebie, tu i teraz. Wykorzystaliśmy to, by dopracowywać i  ulepszać  nasze produkty".

GARY JONES ZAPROPONOWAŁ NOWĄ FILOFIĘ TRENINGU, POLEGAJĄCĄ NA WYKONYWANIU PROSTSZYCH, BEZPIECZNIEJSZYCH I EFEKTYWNIEJSZYCH RUCHÓW. STWORZYŁ DOBRZE PROSPERUJĄCĄ MARKĘ, KTÓRA BUDUJE MISTRZÓW - ZARÓWNO SPORTOWCÓW, JAK I DZIARSKIE SENIORKI.

Jones dodaje: "Z pewnością wiele firm twierdzi, że ich produkty poprawiają życie. A ile  z nich osób może powiedzieć: „sprawiamy, że ludzie są lepsi?".

Poproś o ofertę na maszyny Hammer Strength

Masz pytania? Zadzwoń + 48 668 040 018

PRZECZYTAJ TAKŻE
Jak Otworzyć Klub Fitness: Kompletny Przewodnik

Otworzenie klubu fitness to marzenie wielu pasjonatów aktywnego stylu życia. Aby jednak przejść od pomysłu do realizacji, potrzeba nie tylko […]

Rola Technologii w Fitness: Jak Nowoczesne Narzędzia Zmienią Treningi

Technologia odgrywa coraz większą rolę w różnych aspektach naszego życia, a branża fitness nie jest wyjątkiem. Nowoczesne narzędzia i innowacje […]

PIĘĆ ZASAD DOSKONAŁEGO DOŚWIADCZENIA TRENINGOWEGO

Doświadczenie treningowe klubowiczów to gorąco dyskutowany temat w branży fitness. Coraz więcej właścicieli siłowni zdaje sobie sprawę, że aby pozyskać […]

magnifiercross
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram