PIĘĆ ZASAD DOSKONAŁEGO DOŚWIADCZENIA TRENINGOWEGO

Doświadczenie treningowe klubowiczów to gorąco dyskutowany temat w branży fitness. Coraz więcej właścicieli siłowni zdaje sobie sprawę, że aby pozyskać nowych klientów, każdy aspekt wizyty w siłowni musi być starannie dostosowany do ich potrzeb, aby stali się oni lojalnymi klientami. To dotyczy również sytuacji, gdy użytkownicy sami nie wiedzą dokładnie, czego szukają.

DLACZEGO TO WAŻNE

Nie chodzi tu tylko o lojalność. Różne badania wykazały, że klienci są skłonni zapłacić więcej, jeśli czują się doceniani i w dobrych rękach. Dlatego branża fitness musi przemyśleć, jak wygląda dobre, a nawet wyjątkowe doświadczenie klienta i jak je wprowadzić w życie. Wyjątkowe doświadczenie nie powstaje przypadkiem, lecz jest wynikiem głębokiego zrozumienia potrzeb i oczekiwań klientów oraz implementacji odpowiednich procesów, procedur i atmosfery.

KLUCZOWE ELEMENTY

Na początek warto podzielić doświadczenie treningowe na pięć następujących aspektów i wyciągnąć z nich odpowiednie wnioski.

PRODUKT

W branży fitness „produkt” to rzeczywista metoda treningowa oferowana przez studio. Kluczowe jest dostosowanie jej do klientów poprzez zrozumienie ich potrzeb i zapewnienie unikalnej i spersonalizowanej oferty.

Obejmuje to:

RELACJE

W siłowni istnieje wiele rodzajów relacji: między klubowiczami a trenerami, między trenerami a personelem studia, czy między samymi klubowiczami. Ważne jest także, by rozwijały się relacje między klubowiczami a marką studia. Tworzenie silnego środowiska społecznego pomaga w utrzymaniu klubowiczy i zwiększeniu ich motywacji.

Zastanów się, jakie relacje chcesz budować. Czy trenerzy powinni proaktywnie podchodzić do klubowiczy? Czy siłownia powinna organizować wydarzenia, aby członkowie mogli się poznać? A może klub powinien trzymać się w tle, pozwalając członkom na samodzielne nawiązywanie kontaktów? Zastanów się nad tym i wprowadź ‘zasady’ panujące w twoim klubie. Niech te zasady będą częścią twojego wizerunku, twojego brandu!

STUDIO

Sam klub fitness jest miejscem, gdzie odbywa się doświadczenie. Otoczenie wpływa zarówno na nastrój, jak i na zachowanie. Różne strefy siłowni muszą być starannie zaprojektowane, aby dostarczać odpowiednie doświadczenie klienta na każdym etapie jego podróży.

Od lat projektujemy i wyposażamy kluby fitnes i siłownie - jeśli szukasz profesjonalnego wsparcia, skontaktuj się z nami!

PROCESY

Wyjątkowe doświadczenie nie powstaje przypadkowo. Zależy od starannie zaplanowanych procesów, w które zaangażowani są wszyscy pracownicy. Strategie, procesy i kultura organizacyjna są fundamentem do zapewnienia pozytywnego doświadczenia.

Przykładem jest onboarding nowych członków. Idealny onboarding dla zaawansowanego sportowca może być krótki, natomiast początkujący mogą potrzebować więcej wsparcia, na przykład analizy składu ciała, personalnej sesji treningowej i sesji kontrolnej po 15 dniach.

Ustal te zasady i ciesz się zadowolonymi klientami od pierwszej styczności z twoim klubem i twoim personelem.

TECHNOLOGIA

Technologia to piąty element naszego modelu doskonałego doświadczenia fitness. Obejmuje narzędzia, oprogramowanie i gadżety, które wspierają pozostałe elementy. Stopień cyfryzacji zależy od preferencji i oczekiwań członków. Nowoczesne narzędzia cyfrowe są idealne do nawiązywania nowych relacji, motywowania członków i zwiększania efektywności operacyjnej.

PODSUMOWANIE

Dzieląc ofertę fitness na te pięć elementów, możemy spojrzeć na doświadczenie treningowe z strategicznej perspektywy. Analiza każdego obszaru otwiera nowe możliwości optymalizacji doświadczenia członków. Osiągnij nowy poziom i zachwyć swoich członków na długo!

Jeśli szukasz partnera, który oferuje kompleksowe wsparcie przy planowaniu i wyposażaniu siłowni, zachęcamy do kontaktu z nami. Jesteśmy gotowi pomóc ci w każdym aspekcie uruchamiania i prowadzenia klubu fitness.

PRZECZYTAJ TAKŻE
Jak Otworzyć Klub Fitness: Kompletny Przewodnik

Otworzenie klubu fitness to marzenie wielu pasjonatów aktywnego stylu życia. Aby jednak przejść od pomysłu do realizacji, potrzeba nie tylko […]

Rola Technologii w Fitness: Jak Nowoczesne Narzędzia Zmienią Treningi

Technologia odgrywa coraz większą rolę w różnych aspektach naszego życia, a branża fitness nie jest wyjątkiem. Nowoczesne narzędzia i innowacje […]

Sukces Klubu Fitness

W dzisiejszych czasach, kiedy dbanie o zdrowie i kondycję fizyczną stało się priorytetem dla wielu osób, kluby fitness rosną jak […]

magnifiercross
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram