Profesjonalna siłownia jako pomysł na biznes

top-gym

22 lipca 2021

profesjonalna siłownia jak otworzyć

Własna siłownia od czego zacząć?

Profesjonalna siłownia marzeń?  Przygotuj się do tego starannie. Poznaj najważniejsze elementy układanki z poradnikiem TOP-GYM. Stworzyliśmy specjalnie dla Was wideo poradnik, który przeprowadzi Cię krok po kroku po ścieżce do otwarcia .

Absolutnie kluczową kwestią jest przemyślany plan biznesowy, analiza konkurencji i aktualnej sytuacji na rynku.  Weź pod lupę wszystkie opcje oraz z góry uwzględnij potencjalne utrudnienia i przeszkody. W naszym poradniku zebraliśmy najbardziej istotne aspekty działalności klubu, które trzeba odpowiednio wcześniej dokładnie przemyśleć i zaplanować, by stworzyć profesjonalną siłownię, skazaną na sukces.

Profesjonalna siłownia –zaplanuj swój sukces

Decyzje, które podejmiesz na początku, determinują kolejne aspekty planowania. Do wyboru są nieograniczone opcje – począwszy od klubu o ogromnej powierzchni, w którym każdy trenujący znajdzie coś dla siebie, na niszowym studiu z unikalną koncepcją treningową kończąc. Już na starcie musisz określić, w którym segmencie branży chcesz działać: low-cost, middle market, butik, bądź w bardzo wymagającym premium. Z kolei, gdy już określisz rodzaj obiektu, upewnij się, że pasuje do struktury demograficznej danego obszaru. Uzyskaj dostęp do danych demograficznych z GUS lub z urzędów lokalnych.

Trzy filary obiektu fitness

Pamiętaj, że przygotowując plan biznesowy twojej siłowni, w której będzie ćwiczyć dużo ludzi, musisz się oprzeć na trzech filarach, a są to :

  • Budżetowanie klubu fitness
  • Wyposażenie i dostawca sprzętu do ćwiczeń
  • Oferta: zajęcia, sale treningowe, dodatkowe źródła dochodu

 Własny biznes fitness – siłownia krok po kroku z wideoporadnikiem TOP-GYM

Obejrzyj wideoporadnik TOP-GYM, w którym Krzysztof Pakulec omówi następujące tematy:

  • Wybór segmentu rynku i lokalizacji
  • Planowanie powierzchni i wyposażenie
  • Planowanie przychodów i kosztów
  • Pracownicy rekrutacja i wdrożenie pracownika
  • Klienci –jako ambasadorzy Twojej marki

 Życzymy Ci wytrwałości i zaangażowania a przede wszystkim determinacji i wiary w sukces Twojego przedsięwzięcia. Pamiętaj, w TOP-GYM jesteśmy dla Ciebie  i zależy nam na Twoim sukcesie. Możesz liczyć na nasze wsparcie i doradztwo non-stop.

Skontaktuj się z nami Maciej Wolny, właściciel TOP-GYM  +48 668 018 040 , m.wolny@top-gym.pl 

Wojciech Śmielak, właściciel TOP-GYM wojciech@top-gym.pl 

PRZECZYTAJ TAKŻE