Regeneracja sprzętu treningowego – na czym polega?

top-gym

15 lutego 2021

Regeneracja sprzętu treningowego

TOP-GYM specjalizuje się w regeneracji maszyn treningowych od 2006.r Przyglądamy się procesowi nadawania drugiego życia sprzętowi fitness przez techników TOP-GYM. Regeneracja sprzętu treningowego to wieloetapowy proces, wymagający precyzji i współpracy wielu działów.

Wszystko zaczyna się od działu magazynowo-logistycznego. który przyjmuje maszynę jako surowiec. Stamtąd maszyna trafia do działu regeneracji, w którym maszyny są demontowane na elementy pierwsze. Co dokładnie wymieniamy w maszynach treningowych w TOP-GYM, przeczytajcie dalej.

Co po demontażu -regeneracja sprzętu treningowego


Mechanicy na poszczególnych stanowiskach wymieniają łożyska, przygotowują nowe paski, łańcuchy, segregują, regenerują, wymieniają elementy plastikowe pokryw,. Wymieniają inne zużyte części maszyn . Z kolei w polu tapicerskim, tapicer wykonuje tapicerki o różnych fakturach i barwach, w zależności od upodobań klienta.

Co wymieniamy i regenerujemy w maszynie cardio

bieżnia regenerowana proces

Regeneracja sprzętu treningowego to wieloetapowy proces, w który zaangażowanych jest wiele działów. Technicy przeprowadzają inspekcję ram głównych, jak również sprawdzają kondycję poszczególnych elementów składowych maszyn. Ramy i inne elementy przewozi się do lakierni. Na innych stanowiskach regeneruje się są elementy elektryczne maszyn. Mechanizm działania jest podobny – wymiana łożysk silników, regeneracja elektromagnetycznych jednostek wytwarzających opór. Wymieniamy zużywające się elementów w układach odpowiedzialnych za zmianę kąta nachylenia, np. w bieżniach.

Wymiana i regeneracja części elektronicznych


Technicy TOP-GYM kontrolują również poprawność działania i stan wiązek kablowych. Szczegółowej kontroli poddaje się elektronikę. Po skomplikowanym procesie mycia, wysokiej klasy elektronik wymienia najczęściej zużywające się części układów elektronicznych, oraz wgrywa najnowsze oprogramowanie. To niezwykle odpowiedzialna praca, gdyż każda drobna, z pozoru mało istotna, śrubka może mieć wpływ na bezawaryjną pracę maszyny i na bezpieczeństwo użytkowania.

Sprawdź ofertę maszyn regenerowanych w TOP-GYM

PRZECZYTAJ TAKŻE