Trendy fitness 2023 - 5 najbardziej obiecujących

Trendy fitness - warto je śledzić i obserwowac, zwłaszcza, że w naszej ewoluującej branży, pojawiają się często. Poznaj zestawienie 5 trendów i wykorzystaj je do zwiększenia retencji w Twoim klubie.

1. Urządzenia przenośne Wearables

To jeden z trendów fitness, który będzie się dynamicznie rozwijał w ciągu najbliższych pięciu lat. W corocznym raporcie American College of Sports Medicine, o globalnych trendach fitness 2023" niepodzielnie królują urządzenia wearables


Warto podkreślić, że trend ten nie sprowadza się tylko do monitorowania aktywności. Użytkownicy wykorzystują urządzenia wearables również do sprawdzenia poziomu sprawności, odpoczynku i regeneracji oraz planowania treningów.

2. Efektywność treningu - trend fitness, który zmieni sposób ćwiczenia

Trendy fitness sprzed pandemii i trendy, które wykształciły się w trakcie lockdownów łączą się. Co to oznacza w praktyce? Spodziewaj się, że konsumentom będzie zależeć na różnych opcjach trenowania. W to wpisuje się właśnie najnowszy trend "exercise snacking" - szybkie 10-minutowe treningi, powtarzane w ciągu dnia.

W praktyce klient może dołączyć do twojej siłowni ze względu na swoją wygodę i dostępność lub po prostu po to, by uzupełnić swoją dotychczasową rutynę treningową W wielu zestawieniach określa się to mianem "elastyczności konsumenckiej" lub "hybrydyzacji".

3. Wellness i regeneracja - coraz popularniejsze wśród mężczyzn

Wellness to coś więcej niż tylko modne słowo. Stał się istotną częścią stylu życia wielu ludzi i, co ciekawe, jest wymieniany jako szczególnie istotny dla mężczyzn. Wellness jest obecnie rynkiem wartym ponad bilion dolarów amerykańskich [McKinsey] i stale odnotowuje wzrost. Obejmuje wszystko, począwszy od regeneracji, poprzez odpoczynek i jakość snu, odżywianie - a nawet dobre samopoczucie psychiczne.

4.Grywalizacja

To kolejny trend fitness, który pojawił się w ostatnich latach z wykorzystaniem technologii. Mogą to być proste wyzwania i wyjątkowe zajęcia, a lub korzystanie z metaversum. Oferta ta może przybierać różne formy i nazwy, począwszy od zajęć, takich jak Myzone Zone Match, po bardziej ekskluzywne doświadczenia.
Wspólnym mianownikiem dla oferty pod znakiem grywalizacji jest większa radość z aktywności fizycznej i większa motywacja.

5.Rozwiązania fitness na „klubową kieszeń”

W dzisiejszych czasach kryzysu gospodarczego większość klubów fitness szuka oszczędności i optymalizacji kosztów. Dlatego też dostępne są niedrogie rozwiązania, które nie tylko zapewnią rezultaty, których szukasz.

Podsumowując, widzimy, że branża fitness szybko się zmienia i ewoluuje. Aby wyprzedzać trendy, ważne jest, aby śledzić, jakie nowe technologie są dostępne i co mogą wnieść konkretnie do Twojego obiektu.

Ważne jest też, by nadążać za oczekiwaniami konsumentów. Ćwiczący na siłowniach nie chcą już tylko sprzętu fitness – szukają czegoś, co zmieni ich życie!

Chcesz poznać najnowszą ofertę Myzone, zajrzyj na nasze stoisko na FIBO w hali 7 

Masz pytania dotyczące oferty Myzone?
Zadzwoń + 48 668 018 040

*Tekst pochodzi od Myzone

PRZECZYTAJ TAKŻE
Sukces Klubu Fitness

W dzisiejszych czasach, kiedy dbanie o zdrowie i kondycję fizyczną stało się priorytetem dla wielu osób, kluby fitness rosną jak […]

Trening z hantlami

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę z siłownią, czy jesteś bardziej zaawansowaną i obeznaną osobą, hantle są świetnym zestawem, […]

Kluczowe aspekty wyboru dostawcy maszyn i urządzeń fitness dla twojej siłowni

Otwierając klub fitness lub siłownię, wybór odpowiedniego dostawcy maszyn i urządzeń fitness jest kluczowy dla sukcesu przedsięwzięcia i zadowolenia klientów. […]

magnifiercross
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram