Trendy fitness 2024 - TOP 10

Trendy fitness 2024 - numer 1 technologia ubieralna

Sprawdź, które trendy fitness 2024 przyciągną klientów

Trendy fitness 2024 - w najnowszym zestawieniu widać wyraźnie wpływ, jaki wywarła pandemia na świadomość zdrowotną, oraz zdrowie psychiczne. Jak co roku Amerykański College Medycyny Sportowej (ACSM) ujawnił listę 20 najpopularniejszych trendów na 2024 rok. My przyjrzymy się uważniej pierwszej 10.

1. Technologia ubieralna (wearable technology)

Nikogo to nie dziwi. Technologia bezproblemowo integruje się z naszą aktywnością fizyczną, a urządzenia przenośne odgrywają główną rolę. Smartwatche, opaski fitness i monitory tętna (np. Myzone) nie są już tylko nowymi gadżetami; stają się niezbędnymi narzędziami do śledzenia postępów, monitorowania wskaźników zdrowia i dopasowywania treningów do indywidualnych potrzeb. Te urządzenia zapewniają bieżący feedback, umożliwiając nam podejmowanie świadomych decyzji dotyczących nawyków prozdrowotnych.

2. Promocja zdrowia w miejscu pracy

Pandemia uwydatniła znaczenie dobrostanu pracowników, a programy promocji zdrowia w miejscu pracy wysuwają się na pierwszy plan. Pracodawcy dostrzegają związek między zdrowiem pracowników a produktywnością, inwestując w inicjatywy promujące aktywność fizyczną, zdrowe odżywianie i zarządzanie stresem. Od siłowni firmowych i oferowania kart sportowych, po zajęcia dla pracowników-promocja zdrowia w miejscu pracy sprzyja budowaniu kultury wellness.

3. Programy zdrowotne dla seniorów

Populacja osób starszych jest rosnącą grupą demograficzną, a programy fitness dostosowują się do ich unikalnych potrzeb. Zajęcia dostosowane specjalnie dla osób starszych zyskują na popularności. Polegają na trenowaniu równowagi, mobilności i treningu siłowym, aby przeciwdziałać pogorszeniu funkcji związanym z wiekiem i promować ogólne zdrowie i dobre samopoczucie. W przypadku osób starszych aktywność ruchowa znacznie przyczynia się do tego, by zachować niezależność i tryskać energią życiową. W klubach fitness to seniorzy to bardzo lojalna i wartościowa grupa klientów.


4.  Zwrot kosztów dla wykwalifikowanych instruktorów fitness i trenerów (QEP).

Zmiany zasad, które pozwoliłyby specjalistom ćwiczącym łatwiej wystawiać rachunki za ubezpieczenie.

Ułatwiłoby to osobom dostęp do indywidualnych porad i opieki prozdrowotnej. To podkreśla wartość ćwiczeń fizycznych w leczeniu i zapobieganiu różnym schorzeniom, od otyłości i cukrzycy po przewlekły ból i problemy ze zdrowiem psychicznym. Dotyczy to USA i Europy Zachodniej…

5. Ćwiczenia odchudzające: Holistyczne podejście do wellnessu

Wdrażanie programów odchudzających zyskuje na znaczeniu. To kompleksowe podejście łączy aktywność fizyczną ze zmianami dietetycznymi, poradnictwem żywieniowym i zmianami stylu życia, aby osiągnąć trwałą utratę wagi i poprawić ogólny stan zdrowia.

6. Zatrudnianie certyfikowanych instruktorów i trenerów

Popyt na certyfikowanych i w pełni akredytowanych specjalistów od zdrowia i fitnessu rośnie w USA i Europie Zachodniej. To ważne, z uwagi na to, że takie osoby przechodzą rygorystyczne szkolenia i mają umiejętności do tworzenia indywidualnych planów fitness, dopasowywania treningów do indywidualnych potrzeb i rozwiązywania konkretnych problemów zdrowotnych. Wśród naszych partnerskich marek zarówno Life Fitness Academy oraz marka TRX prowadzą profesjonalne szkolenia dla instruktorów, jak i trenerów fitness na szeroką skalę. Kładzie się w nich również nacisk na doświadczenia klientów oraz najnowsze trendy i akcesoria.

7. Aplikacje mobilne do ćwiczeń-fitness w zasięgu ręki

Aplikacje mobilne rewolucjonizują dostęp do fitnessu, oferując wygodne i spersonalizowane sposoby na zaangażowanie się w rutyny ćwiczeń. Te aplikacje oferują szeroki zakres funkcji, od programów ćwiczeń i wirtualnego coachingu po śledzenie postępów i monitorowanie parametrów treningowych.

trendy fitness 2024 aplikacje mobilne

8. Aktywność poprawiająca zdrowie psychiczne

Związek między aktywnością fizyczną a zdrowiem psychicznym jest coraz bardziej doceniany. Ćwiczenia są coraz częściej wykorzystywane jako terapia do poprawy zdrowia psychicznego, zmniejszenia stresu

9. Rozwój sportowy młodzieży: Pielęgnowanie przyszłych pokoleń

Angażowanie młodych ludzi w sport i inne zajęcia sportowe. Te inicjatywy mają na celu promowanie aktywności fizycznej, rozwijanie umiejętności motorycznych, naukę współpracy w zespole i zaszczepienie pasji do ćwiczeń od najmłodszych lat.

10. Trening personalny: indywidualne wskazówki dla sukcesu

Trening personalny nadal jest jednym z najwyżej ocenianych trendów fitness. Trenerzy  personalni oceniają indywidualne potrzeby, opracowują indywidualne plany treningowe i oferują ciągłe wsparcie, aby pomóc osobom osiągnąć ich cele fitness.

Chcesz dowiedzieć się, jak wdrożyć większość z tych trendów do swojego klubu?

Skontaktuj się z nami. Nasz dział sprzedaży Ci podpowie.

PRZECZYTAJ TAKŻE
Sukces Klubu Fitness

W dzisiejszych czasach, kiedy dbanie o zdrowie i kondycję fizyczną stało się priorytetem dla wielu osób, kluby fitness rosną jak […]

Trening z hantlami

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę z siłownią, czy jesteś bardziej zaawansowaną i obeznaną osobą, hantle są świetnym zestawem, […]

Kluczowe aspekty wyboru dostawcy maszyn i urządzeń fitness dla twojej siłowni

Otwierając klub fitness lub siłownię, wybór odpowiedniego dostawcy maszyn i urządzeń fitness jest kluczowy dla sukcesu przedsięwzięcia i zadowolenia klientów. […]

magnifiercross
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram