Trening HIIT – intensywnie i efektywnie

Po raz siódmy z rzędu trening interwałowy o wysokiej intensywności (HIIT) jako trening grupowy, uplasował się w pierwszej trójce najpopularniejszych światowych trendów fitness. Co roku ogłasza ACSM ( American College of Sports Medicine)

Trening HIIT – na czym polega?

HIIT to rodzaj treningu,dzięki któremu sportowcy osiągają maksymalne rezultaty w krótkim czasie. Dzięki swojej skuteczności HIIT jest bezprecedensowo popularny na całym świecie. Co to znaczy wysoka intensywność? To zakres między 85 a 95% HR Max ( tętna maksymalnego).

Koncepcji i form HIIT jest wiele, tak że każdy klubowicz, sportowiec czy trener znajdą coś dla siebie. Trening HIIT to seria krótkich intensywnych ćwiczeń. Prawdopodobnie to najbardziej efektywny rodzaj treningu: 12 minut tyle wystarczy, by wykonać trening HIIT. Bez wymówek!

W drużynie sportowcy motywują się nawzajem, aby podczas tego intensywnego treningu wykrzesać z siebie najwięcej.

W obiektach fitness z kolei z uwagi na zwiększone ryzyko kontuzji podczas grupowego treningu HIIT zaleca się by sesję HITT nadzorował zawsze kompetentny trener.

Wykuwanie formy

Od hantli i sandbagów dla początkujących po trening na klatkach typu Rack Hammer Strength HD Athletic dla zaawansowanych sportowców, którzy chcą poczuć swoją moc; zresztą w ofercie Hammer Strength znajdziemy akcesoria i rozwiązania dla każdego poziomu wytrenowania.

ergometr wioślarski magnetyczno-powietrzny

Cardio – idź na całość

Chcesz wycisnąć jak najwięcej z sesji HIIT i kochasz cardio? Masz w czym wybierać. Zacznijmy od trenażera SPARC i trzech pozycji treningowych, w których angażujesz inne grupy mięśniowe. A jeśli lubisz wszechstronny trening wypróbuj ergometr wioślarski z oporem wodnym GX Trainer. Możesz też przetestować najmłodze dziecko w rodzinie Life Fitness – ergometr wioślarski Heat Row. Orócz wielu nowoczesnych rozwiązań i funkcji, Heat Row ma opór powietrzny oraz magnetyczny.

Zaawansowani docenią rower do indoor cycling IC8, a osoby, którym szczególnie zależy na górnych partiach mięśniowych i mięśniach posturalnych pokochają trenażer UpperCycle GX. Wszystkie te sprzęty fitness są napędzane siłą mięśni użytkownika.

Efektywne maszyny fitness do HIIT

Wymienione maszyny Life Fitness, nie tylko mają atrakcyjny wygląd, są łatwe w obsłudze i z pewnością błyskawicznie zyskają aprobatę trenujących. Jednak bez wątpienia pomogą zbudować formę, wzmocnić mięśnie, poprawić wytrzymałość użytkowników.

Life Fitness oferuje rozwiązania dla każdej przestrzeni i grupy docelowej. Są to modułowe rozwiązania, np. połączenie cardio i treningu siłowego. W ten sposób można zaprojektować różnorodne strefy treningowe cardio, akcesoria, klatkę do treningu funkcjonalnego SYNRGY i moduły Hammer Strength.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

PRZECZYTAJ TAKŻE
Sukces Klubu Fitness

W dzisiejszych czasach, kiedy dbanie o zdrowie i kondycję fizyczną stało się priorytetem dla wielu osób, kluby fitness rosną jak […]

Trening z hantlami

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę z siłownią, czy jesteś bardziej zaawansowaną i obeznaną osobą, hantle są świetnym zestawem, […]

Kluczowe aspekty wyboru dostawcy maszyn i urządzeń fitness dla twojej siłowni

Otwierając klub fitness lub siłownię, wybór odpowiedniego dostawcy maszyn i urządzeń fitness jest kluczowy dla sukcesu przedsięwzięcia i zadowolenia klientów. […]

magnifiercross
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram