Zarządzanie klubem fitness to złożony proces, w którym błędy mogą skutkować utratą klientów i spadkiem rentowności. Poniżej przedstawiamy 6 kluczowych […]
Wirusy w powietrzu i zarazki - jakie mają znaczenie w obecnych czasach? Ponad połowa mieszkańców Niemiec* unika przebywania w pomieszczaniach w przestrzeni publicznej z obawy przed zakażeniem się koronawirusem. Tak wynika z badania przeprowadzonego na reprezentatywnej grupie respondentów (2089 osób) przez YouGov Germany w sierpniu 2020 roku. Zlecił je producenta sprzętu medycznego schwa-medico.
Większość ankietowanych była zaniepokojona przenoszeniem się wirusów w powietrzu w miejscach publicznych. Szczególnie w komunikacji miejskiej (88%), poczekalniach w placówkach medycznych (84%), biurach wielkopowierzchniowych (84%) oraz hotelach, restauracjach i centrach konferencyjnych (81%).
35% ankietowanych przyznało, że poczułoby się bezpieczniej, gdyby w tych miejscach powietrze było oczyszczane. Pomogłby stosowanie certyfikowanego medycznie systemu oczyszczającego powietrze oraz powierzchnie z wirusów, bakterii i alergenów. Natomiast 37% ankietowanych stwierdziło, że „prawdopodobnie” poczuliby się bezpieczniej.
Zasadniczo, certyfikowany profesjonalny system oczyszczania powietrza zachęciłby ponad połowę ankietowanych do powrotu do miejsc, których unikają z powodu pandemii. Słowem : czyste powietrze w pomieszczeniu podniesie poziom bezpieczeństwa i komfortu osób w nim przebywających.
Jeszcze nie tak dawno, gdy dyskutowano o jakości powietrza, najczęściej dotyczyło to głownie zanieczyszczenia środowiska i smogu. W obliczu faktu że, obecnie przeciętny Europejczyk spędza 90% czasu w pomieszczeniach, to dość zaskakujące. Zwłaszcza, że zanieczyszczenie powietrza w pomieszczeniach może być nawet pięciokrotnie wyższe ( źródło: EPA, Uniwersytet w Arhus, CBST) niż na zewnątrz.
Tymczasem w następstwie epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 i pogłębiania wiedzy odnośnie dróg jego rozprzestrzeniania, o jakości powietrza mówi się coraz częściej.
„Zintegrowana koncepcja higieny powinna zawsze obejmować dezynfekcję powietrza w celu odfiltrowania aerozoli. Są to drobne cząsteczki, które pozostają zawieszone w powietrzu przez kilka godzin. Im większe stężenie wirusów i zarazków w powietrzu, tym większe jego zanieczyszczenie ”, mówi dr Roger Pierenkemper, dyrektor zarządzający schwa-medico. „Oczyszczanie powietrza może znacząco pomóc, gdzie istnieje ryzyko zetknięcie się kogoś z chorobą zakaźną z osobami z grupy ryzyka ”- dodaje dr Pierenkemper.
Niemiecki producent urządzeń medycznych, firma schwa-medico opracowała wysoko wydajny oczyszczacz powietrza AernoviR. Znacząco ogranicza koncentrację wirusów, zarazków, bakterii i alergenów w powietrzu i na powierzchniach. AernoviR, wyrób medyczny klasy I „made in Germany”, działa efektywnie dzięki systemowi wysokiej jakości filtrów i przemyślanemu połączeniu 3 technologii.
Po pierwsze, wysoko wydajny filtr HEPA usuwa z powietrza ciała stałe, drobne cząstki, tłuszcze smary i dym tytoniowy. Następnie w polu zimnej plazmy zarazki są niszczone a wirusy dezaktywowane. Na końcu, wyjaśnia dr Pierenkemper, filtr z węglem aktywnym zatrzymuje nieutlenione cząsteczki i przekształca ozon w tlen.
O schwa-medico
Grupa schwa-medico ma siedzibę w Ehringshausen w Niemczech i zatrudnia około 1300 osób na całym świecie. Firma wyspecjalizowała się w rozwoju i dystrybucji innowacyjnych wyrobów medycznych od 45 lat. Oferta schwa-medico obejmuje również systemy oczyszczania powietrza, które od wielu lat stosuje się w zakładach produkcyjnych i sektorze medycznym. Pojawienie się koronawirusa SARS-CoV-2 zainspirowało schwa-medico do rozwoju i udoskonalenia przetestowanych technologii. Sprawdziły się już wcześniej w medycynie.
Pełną ankietę w wersji angielskiej można pobrać tutaj.
Zarządzanie klubem fitness to złożony proces, w którym błędy mogą skutkować utratą klientów i spadkiem rentowności. Poniżej przedstawiamy 6 kluczowych […]
Efektywne zarządzanie klubem fitness to klucz do sukcesu w branży fitness. Zoptymalizowane operacje mogą przyczynić się do wzrostu rentowności, obniżenia […]
Nowe technologie, innowacje i zmieniające się oczekiwania klientów Rok 2024 przyniósł i przynosi wiele nowych kierunków i trendów w branży […]