Globalne trendy fitness 2022 - poznaj najważniejsze z nich, cz.1

Trendy fitness 2022 - przeczytaj podsumowanie najnowszego badania American College of Sports Medicine (ACSM).Wyniki tych badań są postrzegane jako wyjątkowo reprezentatywny punkt odniesienia. Wiele siłowni na całym świecie opracowuje strategie dla klubowiczów bazując właśnie na tych trendach. W tegoroczonym zestawieniu widać wyraźnie, że pandemia koronawirusa odcisnęła swoje piętno.  Niektóre trendy, które wiele lat temu wypadły z pierwszej dziesiątki,  jak trening odchudzający , trening outdoorowy wróciły do łask.. A trening domowy wskoczył od razu na 2. miejsce

W pierwszej części  przedstawiamy 5 z dziesięciu najważniejszych trendów fitness w 2022 roku.  Analiza trendów pokazuje, że Life Fitness ze swoją rodziną marek  wpisuje się w każdy z nich.

Czy chcesz być pionierem i wyróżniać się na rynku? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się jak możesz rozwinąć swój biznes i przygotować się na przyszłość.

Apple Watch trening i synchronizacja z maszynami Life Fitness

 Trendy Fitness 2022 - najważniejsze 10 - przekuj je w sukces Twojej siłowni

  1. Technologia przenośna (wearables)
  2. Trening z domu
  3. Aktywność na świeżym powietrzu
  4. Trening siłowy z wolnymi ciężarami
  5. Ćwiczenia odchudzające
  6. Trening personalny
  7. HIIT
  8. Trening z ciężarem własnego ciała
  9. Zajęcia treningowe na żądanie (on demand) i online
  10. Coaching zdrowia/wellness

 Tredny fitness 2022- and the winner is ...PRZENOŚNA TECHNOLOGIA (WEARABLES)

Urządzenia typu wearables po raz kolejny królują na liście najpopularniejszych trendów.  De facto  technologia wearables nie schodzi z podium, odkąd  po raz pierwszy włączono ją do badania w 2016 roku.  Coraz więcej użytkowników chce monitorować swoją aktywność fizyczną. Informacje o treningu na bieżąco, pomiar prędkości, dystansu i tętna motywuje ćwiczących do osiągania jeszcze lepszych wyników. Z tego względu Life Fitness oferuje sprzęt do ćwiczeń, umożliwiający łatwe podłączenie urządzeń przenośnych. Fani Apple Watch® lub Samsung Galaxy Watch® pokochają trening na  maszynach cardio Life Fitness z konsolami Discover SE3 HD i SL. To samo dotyczy sprzetu Cybex z konsolą 70T. Tętno, prędkość i kalorie; te wskaźniki nie są już tajemnicą. To samo dotyczy konsoli TFT w rowerach ICG IC5, IC6, IC7 i IC8. Sprzęt ten bezproblemowo łączy się z monitorami tętna i smartwatchami poprzez Bluetooth® i ANT +. Możesz zsynchronizować muzykę, którą najbardziej lubisz, najnowsze filmy i wybrane przez siebie aplikacje fitness.  


 TRENING W DOMU

To pierwszy rok, w którym trening domowy pojawiły się jako trend fitnessiowy. Stał się popularną alternatywą dla zamkniętych siłowni podczas lockdownu i rygoru sanitarnego poczas  globalnej pandemii COVID-19. Dla wielu osób, które zaczęły trenować w domu, trening wszedł w nawyk, z którego nie mają zamiaru rezygnować. Jaki sprzęt treningowy do domu? To zależy od celów, dostępnej powierzchni, a czasem nawet stopnia wytrenowania. Rowery ICG®  do indoor cyclingu sprawdzą się doskonale..

Z kolei dzięki aplikacji ICG® można zadbać o kondycję i zmotywować się do regularnej aktywności. Dostępne darmowe treningi ułożone przez trenerów ICG nie zawiodą, ponieważ możesz dzielić się swoimi treningami z przyjaciółmi. Ważne, że można także wymieniać dane treningowe z aplikacjami innych firm.

Trening w domu - indoor cycling

 AKTYWNOŚĆ NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

Aktywność na świeżym powietrzu awansowała o jedną pozycję w stosunku do zeszłorocznego badania, zajmując 3. miejsce.  A jeszcze w 2010 roku zajmowała odległe 25. miejsce. W związku z tym wzrost jej popularności możemy przypisać pandemii COVID-19 . Stąd miejsce na podium w zestawieniu "trendy fitness 22" . Przeniesienie siłowni w plener i korzystanie z dobrej pogody, trenując ze znajomymi, ma swoją nazwę: Boot Camp. Ten prowadzony przez instruktora, inspirowany treningiem żołnierzy jest bardzo intensywny i wymagający. Jeśli masz już strefę Boot Camp w swojej siłowni lub chcesz zaproponować trening outdoorowy, sprawdź  ofertę akcesoriów Hammer Strength i Life Fitness. Odkryj niezawodne akcesoria fitness, które zwiększą szybkość, zwinność, elastyczność, siłę i równowagę podczas treningu na świeżym powietrzu: od piłek lekarskich, hantli, sztang i dysków po taśmy elastyczne i skrzynie plyometryczne.


 TRENING Z WOLNYMI CIĘŻARAMI

 Mówimy tu głównie o treningu siłowym z hantlami, sztangami i piłkami lekarskimi . Dziś hantle są używane nawet na najbardziej nowoczesnych zajęciach indoor cycling.  Dlatego też zarówno Life Fitness jak i Hammer Strength oferują kompletny asortyment dla treningu z wolnymi ciężarami. Tak więc, poza wytrzymałymi hantlami i obciążeniami w asortymencie Hammer Strength znajdziesz m.in stojaki do przechowywania wolnych cieżarów. Pomogą Ci by zachować porządek w strefie treningowej.

Wolisz akcesoria w różnych kolorach, by łatwo rozpoznać ich wagę? Przyjrzyj się akcesoriom z kolekcji Life Fitness Studio, w tym sztangom, gumowym dyskom, workom z piaskiem, wałkom i kettlebells. Od wyciskania na klatkę piersiową przez przysiady do przysiadów. Kolekcja Studio sprawia, że każdy trening staje się istnym przeżyciem.


 TRENING ODCHUDZAJĄCY

Trening odchudzający na siłowni - wioślarze Heat Row

Ćwiczenia na odchudzanie wspięły się się na 5. pozycję po tym jak przez wiele lat zajmowały odległą pozycję w tym zestawieniu. Fakty są takie, że globalne badania potwierdzają: wiele osób przytyło w trakcie pandemii.  Przyczyniła sie do tego pracy zdalna i siedzący trybu życia. Spodziewamy się, że ten trend mocno się wysforuje do przodu. 

 Najlepsze treningi cardio dla utraty wagi zależą od poziomu sprawności fizycznej, indywidualnych celów i ogólnych preferencji. Life Fitness wspiera ćwiczacych w osiąganiu ich celów, oferując wytrzymałe bieżnie, eliptyki, rowery stacjonarne, czy schody PowerMill.

Świetną opcją treningową są ergometry wioślarskie. Trening ten jest przyjazny dla stawów i angażuje 85% mięśni ciała.  Wioślarze Life Fitness z serii Heat - Heat Row i Heat Performance Row - to znakomita droga do celu dla ćwiczących.  A ich wszechstronność oznacze wiele korzyści dla właściciela siłowni. Można je wykorzystać jako sprzęt do treningu w małych grupach lub umieścić w strefie cardio z resztą sprzętu.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami 

PRZECZYTAJ TAKŻE
Sukces Klubu Fitness

W dzisiejszych czasach, kiedy dbanie o zdrowie i kondycję fizyczną stało się priorytetem dla wielu osób, kluby fitness rosną jak […]

Trening z hantlami

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę z siłownią, czy jesteś bardziej zaawansowaną i obeznaną osobą, hantle są świetnym zestawem, […]

Kluczowe aspekty wyboru dostawcy maszyn i urządzeń fitness dla twojej siłowni

Otwierając klub fitness lub siłownię, wybór odpowiedniego dostawcy maszyn i urządzeń fitness jest kluczowy dla sukcesu przedsięwzięcia i zadowolenia klientów. […]

magnifiercross
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram