Konsola cardio – przewodnik dla właściciela siłowni cz.1

Konsola cardio  – jak wybrać właściwą konsolę bieżni na siłownię?

Dowiedz się, co sprawia, że konsole w bieżniach oraz innych maszynach cardio są łatwe w obsłudze. Poznaj najnowsze rozwiązania technologiczne.

 Kupowanie sprzętu cardio można porównać do kupna samochodu. Ma służyć nam przez kilka ładnych lat, dlatego musimy poważnie przeanalizować wszystkie „za” i „przeciw”, zanim podejmiemy decyzję. Tymczasem zmienia się rynek i popyt. Na przykład sprzedaż urządzeń fitness do domu wzrosła trzykrotnie w pandemii. Co ciekawe wśród użytkowników domowych, większość stanowiła osoby, które kupiły swój pierwszy sprzęt treningowy w życiu.

Wracając do podobieństw miedzy sprzętem cardio a samochodami – technologia to też wspólny mianownik. Prawda jest taka, że dostępne obecnie konsole do bieżni mają funkcję, które jeszcze pięć lat temu były niespotykane.  

Konsola bieżni funkcje

Chcesz dobrze zainwestować w sprzęt cardio? Przeanalizuj następujące 3 kroki:

1. Zrozum dokładnie dostępne opcje

2. Określ, które funkcjonalności są potrzebne w Twoim klubie

3. Znajdź odpowiednie rozwiązanie dla swojego budżetu

Cy konsola cardio jest dobra? Jak to stwierdzić na pierwszy rzut oka?

Dlaczego tak bardzo skupiamy się na konsoli? Oczywiście powierzchnia biegowa, powinna być trwała, zapewniać doskonałą absorpcję wstrząsów i sprawiać, że dobrze się na niej biega. Konsola, tymczasem, jest niejako ośrodkiem dowodzenia treningiem – punktem łączności użytkownika z maszyną. To właśnie ona wita Twojego klubowicza za każdym razem, gdy wchodzi na maszynę cardio, czy to bieżnię, rower, eliptyk czy Arc Trainera. A konsole różnią się znacznie w zależności od producenta.

Dobra konsola szybko wprowadzi Twojego klubowicza w trening, bezproblemowo połączy się z urządzeniami przenośnymi i może też przedstawić nowe opcje treningowe.

Konsola cardio funkcje

Panel sterowania konsoli cardio - na co zwróć uwagę ?

  • Najczęściej używane przyciski są największe. Zabawny fakt: Oznacza to, że przyciski "go", "stop" i "cool down" muszą być zauważalne i umieszczone w centrum.
  • Kolejnymi najczęściej używanymi elementami na konsoli cardio są prędkość i nachylenie. One również powinny być duże i umieszczone centralnie. Mile widziane są również opcje ustawiania prędkości za pomocą jednego przycisku.
  • Opcje rozrywki, takie jak łączność z urządzeniami lub sterowanie telewizorem, powinny znajdować się po bokach
  • Dodatkowe programy treningowe muszą być dostępne – i dobrze rozpoznawalne. Opcje treningowe, sterowane czasem, takie jak interwały czy programy górskie ( wzniesienia), cieszą się dużym zainteresowaniem.
  • Wyświetlacz konsoli powinien być na tyle duży, aby można było wyraźnie zrozumieć komunikaty na jego ekranie LED lub LCD.

Na koniec warto pamiętać o półce pod książkę, która obecnie najczęściej pełni funkcję uchwytu na smartfon.

W kolejnej części przewodnika o konsolach cardio dowiesz się na temat łączności cyfrowej z urządzeniami przenośnymi i dlaczego jest to takie ważne dla Twoich ćwiczących, a zatem dla Ciebie również

Skontaktuj się z nami, doradzimy jakie maszyny cardio pasują do Twojej siłowni

n.nolbert@top-gym.pl, p.bocer@top-gym.pl p. chrapowicz@top-gym.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE
Trendy fitness 2024 - TOP 10

Sprawdź, które trendy fitness 2024 przyciągną klientów Trendy fitness 2024 - w najnowszym zestawieniu widać wyraźnie wpływ, jaki wywarła pandemia […]

Trening HIIT w Twojej siłowni

Przyciągnij nowych klientów dzięki ofercie HIIT Trening HIIT jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którym zależy na poprawie kondycji i wymodelowanej […]

Niezapomniane doświadczenia fitness — jak je kreować?

5 żelaznych reguł, dzięki którym zachwycisz klientów Twojej siłowni Doświadczenia fitness to aktualnie słowo klucz. Kluby fitness przeżywają oblężenie, konkurencja […]

magnifiercross
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram