Trening HIIT w Twojej siłowni

Przyciągnij nowych klientów dzięki ofercie HIIT

Trening HIIT jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którym zależy na poprawie kondycji i wymodelowanej sylwetce. Ten rodzaj treningu od kilku lat znajduje się w pierwszej 10. najpopularniejszych trendów fitness. Dlatego warto zaproponować klubowiczom odpowiedni sprzęt, narzędzia oraz treningi w małej grupie.

Co to jest trening interwałowy?

HIIT to rodzaj treningu interwałowego, który polega na naprzemiennym wykonywaniu krótkich, intensywnych ćwiczeń z dłuższymi przerwami na odpoczynek. Wysoka intensywność oznacza, że tętno powinno osiągać co najmniej 85% maksymalnej wartości lub ćwiczący powinien odczuwać zmęczenie na poziomie 8, lub wyższym w skali 10.

Dlaczego trening HIIT jest skuteczny ?

Skuteczność HIIT wynika z ogromnego obciążenia, jakiego poddaje się organizm podczas ćwiczeń o wysokiej intensywności. W przeciwieństwie do tradycyjnej kardio, która głównie angażuje wolnokurczliwe włókna mięśniowe, HIIT aktywuje również szybkokurczliwe włókna mięśniowe, odpowiedzialne za mocne i eksplozywne ruchy. Ponadto wykorzystuje wszystkie trzy główne systemy energetyczne organizmu, co prowadzi do spalania większej ilości kalorii i zwiększenia ich efektywności. Dodatkowo krótkie przerwy na odpoczynek pozwalają organizmowi na regenerację, umożliwiając wykonywanie kolejnych intensywnych interwałów.

Od czego zacząć?

Chociaż trening interwałowy HIIT oferuje wiele korzyści, to nie jest pozbawiony ryzyka. Nadmierne obciążenie organizmu ćwiczeniami o wysokiej intensywności może prowadzić do kontuzji. Dlatego osoby rozpoczynające przygodę z treningiem HIIT powinny ograniczyć ich liczbę do niewielkiej części swojego całkowitego czasu treningowego. Naukowcy rekomendują, aby tylko 4-9% całkowitego czasu treningu w tygodniu poświęcać ćwiczeniom o intensywności powyżej 90% HRmax.

Trening HIIT - sprzęt i akcesoria

HIIT jest bardzo uniwersalną metodą treningową, która pozwala wykorzystać wiele różnych form aktywności fizycznej. Do najpopularniejszych należą: bieganie, indoor cycling, wiosłowanie, schody treningowe, czy symulatory wspinaczki  oraz trening siłowy. Na początek warto wybrać ćwiczenia, które są dla Ciebie najwygodniejsze i bezpieczniejsze, np. jazdę na rowerze lub wioślarstwo.

Jak często wykonywać treningi interwałowe?

Częstotliwość treningów HIIT zależy od poziomu zaawansowania i ogólnej kondycji fizycznej. Osoby początkujące mogą zacząć od 1-2 treningów w tygodniu, uzupełniając je ćwiczeniami o niższej intensywności. Zaawansowani sportowcy mogą wykonywać HIIT nawet 3-5 razy w tygodniu.  Pomiędzy treningami musisz zapewnić organizmowi wystarczający czas na regenerację, czyli około 24-48 godzin.

Przykładowy trening dla początkujących na bieżni

USługa Life Fitness On Demand (LFOD)+ w sprzęcie cardio premium Life Fitness oferuje szeroki wybór wirtualnych treningów cardio, w tym zajęcia HIIT. Oto przykładowy trening HIIT dla początkujących, który można wykonać na bieżni:

15-minutowy trening HIIT dla początkujących

2 x 30-sekundowe interwały z 30 sekundami truchtu pomiędzy (zmiana nachylenia bieżni między 1% a 6%)

2 x 45-sekundowe interwały z 45 sekundami truchtu pomiędzy

2 x 1-minutowe interwały z 1 minutą truchtu pomiędzy

2 x 45-sekundowe interwały z 45 sekundami truchtu pomiędzy

1-minutowy wysiłek maksymalny

Rozwiązania Life Fitness i Hammer Strength

Co do sprzętów cardio Life Fitness i Hammer Strength proponują szeroki wybór. Możesz zaproponować Twoim klientom ergometry wioślarskie Heat Row , zaprojektowane specjalnie pod kątem intensywnego wysiłku. Do dyspozycji  masz też linię HD Performance Trainers marki Hammer Strength obejmującą 3 maszyny – bieżnię bezsilnikową, rower powietrzny HD Air Bike oraz trenażer SPARC.

Jeśli wolisz gotowe rozwiązania, lub customizowane, dopasowane do Twojej siłowni, sprawdź pakiety LFX (https://top-gym.pl/trening-funkcjonalny-magnes-na-klientow), gotowe strefy z pełnym wyposażeniem sprzętu cardio, stojakami, wolnymi ciężarami i maszynami siłowymi.

Masz pytania?

Zadzwoń +48 668 018 040

PRZECZYTAJ TAKŻE
Sukces Klubu Fitness

W dzisiejszych czasach, kiedy dbanie o zdrowie i kondycję fizyczną stało się priorytetem dla wielu osób, kluby fitness rosną jak […]

Trening z hantlami

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę z siłownią, czy jesteś bardziej zaawansowaną i obeznaną osobą, hantle są świetnym zestawem, […]

Kluczowe aspekty wyboru dostawcy maszyn i urządzeń fitness dla twojej siłowni

Otwierając klub fitness lub siłownię, wybór odpowiedniego dostawcy maszyn i urządzeń fitness jest kluczowy dla sukcesu przedsięwzięcia i zadowolenia klientów. […]

magnifiercross
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram